MEKATRONİK, müşteriler için geliştirilen bir sistemin kalitesi kadar sunulan servis kalitesinin de önemli olduğunu göz önünde tutmaktadır. Kaliteyi ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için modern teknolojinin el verdiği tüm olanakları sonuna kadar kullanmaktadır. Müşterilere e-mail, telefon, faks, modem, Internet gibi iletişim araçları ile her zaman her yerde destek vermektedir.

MEKATRONİK, ürünlerinin üretim ortamında kullanıldığının bilincindedir. Kaynak israfını minimize etmek amacıyla şirket felsefesini hızlı ve sürekli destek olarak düzenlemiştir. Sistemlerin kullanımı sırasında, karşılaşılan problemler en kısa zamanda MEKATRONİK destek hattına iletilir. Problemler destek elemanlarına bildirilir. Karşılaşılan sorunlar, hizmet destek anlaşmaları ile belirlenen süreler dâhilinde çözülür. Elde edilen veriler ışığında alınması gereken önleyici faaliyetler, müşteri ziyaretlerinde yetkililerle paylaşılır ve birlikte ortak bir çözüm bulunur.

Verilen eğitim ve destek hizmetleri ile kullanıcıların sistem özelliklerinden maksimum verim alması, kullanım hata düzeyinin minimuma indirilmesi hedeflenmektedir. Projeler yalnızca uygulama aşamasında değerlendirilmemekte, uzun vadeli şirket stratejilerine uygun olarak uygulama sonrası desteğe de önem verilmektedir. Kullanıcılardan gelen destek taleplerinin AR-GE departmanı tarafından değerlendirilmesi yoluyla, daha kaliteli ve güvenilir sistemler geliştirilmeye çalışılmaktadır.

MEKATRONİK, Türkiye’nin seçkin şirketleri ile kurduğu düzeyli ilişkilerin farkında olarak, tüm işlemlerde kalite, düşük fiyat ve yüksek hizmet standartlarını korumayı benimsemiştir. Bu ilişkilerin sağlam temellere oturması amacıyla, yapılan işin düzeyine göre hizmet anlaşmaları hazırlanarak müşterilere daha kaliteli hizmet verilmeye çalışılmaktadır.